Až do Matičky Prahy se vypravili osmáci na letošní exkurzi. Ústředním pojmem se stalo slovo NÁRODNÍ. Už cestu tam jsme podnikli s národním dopravcem České dráhy, neboť konkurenční dopravce RegioJet nám večer před odjezdem zrušil…..  Jestli čekáte, že zrušil vlak, mýlíte se. Zrušil vagón!!! I s našimi místenkami. V Praze už šlo všechno podle plánu. V Národním technickém muzeu jsme si prohlédli například letadlo Jana Kašpara, auto T.G. Masaryka nebo čočkostroj Otto Wichterleho. Pak jsme nechali žactvo rozptýlit se po Národním muzeu v sálech plných exponátů z přírody i české historie. Třetí národní institucí, kterou jsme navštívili, bylo Národní divadlo. Přišli jsme k němu samozřejmě po Národní třídě. Divadlo jsme prošli od základních kamenů po terasu, ze které jsme se dívali na náš národní poklad – Pražský hrad. Cesta zpátky už proběhla bez problémů. Lze jen doufat, že se něco z absolvovaných zážitků usadí i v hlavách našich osmáků.

Aleš Kadlec