V pátek 2. 6. jsme vyrazili na výukový program s názvem Vodní království lesa do brněnských Soběšic. V místním uměle vytvořeném jezírku měly děti možnost pozorovat kromě různých bezobratlých živočichů také obojživelníky. Lovily je do sítěk a učili se je poznávat. Největší radost měly, když se jim podařilo vylovit čolka horského nebo potápníka vroubeného.

Ve čtvrtek 8. 6. se žáci 4. třídy vypravili už podruhé na dopravní hřiště do Brna. Zatímco první návštěva byla tréninková, tentokrát na děti čekal jasný úkol, získat průkaz cyklisty. K jeho získání bylo potřeba napsat správně vědomostní test a předvést jízdu na kole bez porušení předpisů.

V pondělí 19. 6. jsme podnikli výlet do zoologické zahrady Lešná. Procházeli jsme areálem a postupně poznávali jednotlivé kontinenty jako Afriku, Asii, Austrálie a Ameriku. V Africe nás okouzlilo sloní stádo, včetně malého slůněte Zyqarriho, prvního mláděte afrického slona odchovaného v České republice. Úžasné bylo také krmení rejnoků. Během čtyř hodin nás Zoo Lešná nadchla krásnými zástupci fauny i flóry z celého světa.