Dne 5. a 6. října 2022 se v ZOO Brno uskutečnil již 10. ročník Dne přírodních věd. Tuto soutěž pořádají žáci a studenti Střední průmyslové školy chemické z Brna.

Žáci soutěží ve tříčlenných týmech ve dvou kategoriích – Z8 pro 8. a 9. třídy a Z6 pro 6. a 7. třídy. Soutěž se odehrává v atraktivních kulisách brněnské zoologické zahrady a je o ni mezi brněnskými i mimobrněnskými školami velký zájem. V letošním roce nám navíc i počasí přálo a soutěž se konala za krásného slunečného počasí. V mladší kategorii soutěžilo letos celkem 57 tříčlenných týmů, ve starší kategorii jich bylo dokonce 66.

Soutěž je navíc okořeněná i o soutěž mezi učiteli základních škol a gymnázií, kteří soutěžní družstva doprovázejí. Učitelé soutěží každý jednotlivě a mají samozřejmě těžší otázky než žáci.

Naši žáci se v letošním roce rozhodně neztratili. Ve starší kategorii obsadila trojice Albert Berkovec, Alžběta Krupíková a Karolína Zemanová výborné 12. místo, druhé družstvo ve složení Alice Bartoňová, Adéla Škárková a Barbora Janulíková skončilo na 39. místě.

Mladší žáci byli ještě úspěšnější. Sedmáci ve složení Přemek Pelikán, Laura Trunečková a Klára Koumarová skončili na 5. místě, druhá trojice ve složení Eva Hrubešová, Kristýna Slováková a Anna Valoušková skončila na 28. místě.

A co učitelé? Paní učitelka Benešová se v konkurenci 35 učitelů ze základních škol a gymnázií umístila na 1. místě!

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Jiří a Lenka Benešovi