Letošní deváťáci měli konec školního roku opravdu pestrý. Nejdříve se projeli na kole a v lodích v okolí Veselí nad Lužnicí. Cyklo-vodácký kurz je již tradiční akce, která se opět vydařila. Vždyť někteří borci ujeli na kole za jeden den přes 100 km! Na vodě byla sranda, koupali jsme se dobrovolně i nedobrovolně.

Následovaly školní výlety. Žáci 9.A zahájili den na bowlingu a poté si „zašopovali“ v nákupním centru Olympia. Ve škole potom při promítání fotografií a videí z posledních čtyř let zavzpomínali, co všechno za tu dobu zažili. Poseděli u táboráku a pobavili se při hraní různých her.

9.B vyrazila do kempu Zvůle v České Kanadě. Ubytovali se v chatkách nebo ve stanech a zvládni si uvařit rizoto, guláš, jarní závitky a dokonce i palačinky! Hlavním cílem stal skalní útvar Dáblova prdel, ale dorazili také do zámku v Českém Rudolci přezdívaném Malá Hluboká nebo na Jakubovu rozhlednu. Po cestě ocenili samoobslužný výčep, kde se osvěžili točenou limonádou. Při pohledu na místní krajinu se utvrdili v tom, že kůrovec je surovec, ale příroda si umí poradit.

Do třetice vyrazili naši nejstarší žáci spolu s osmáky na poznávací zájezd do Anglie. Cesta autobusem byla dlouhá, ale stálo to za to. Viděli všechny důležité stavby Londýna nejen ze země, ale také z věže katedrály sv. Pavla a z největšího vyhlídkového kola v Evropě, Londýnského oka. Přepravovali se lodí po Temži a metrem. V Oxfordu si zkusili představit, jaké by to bylo studovat na jedné z nejstarších univerzit. Někteří se prošli komnatami královského sídla ve Windsoru a pro jiné byla největší atrakcí zájezdu návštěva Warner Bros filmového studia Harryho Pottera. Tam se vydali po stopách bradavických studentů, prohléhli si jednotlivé rekvizity a také se dozvěděli, jak vznikaly úžasné filmové efekty. Většina ochutnala máslový ležák a všichni si odvezli si spoustu zážitků a suvenýrů.