zato na ptákoviny, to jsme borci. To je speciální česká disciplína. I my jsme si den před velikonočními prázdninami takových ptákovin užili. A nebyly to jen nějaké ptákoviny amatérské. Přijeli odborníci ze spolku Zayferus, který můžete od jara do podzimu najít většinou v lednickém zámku. Školám pak tato parta ukazuje dravce v klidu i v akci. Výukový i zábavný program na fotbalovém hřišti trval hodinu a půl a sklidil u dětí zasloužený úspěch. Uvidíme, jestli se to projeví v hodinách přírodopisu, až budou mít žáci rozeznat poštolku od sýčka.

Kromě písničky Janka Ledeckého mě v souvislosti s ptáky napadá ještě legendární básnička Jiřího Žáčka s názvem Otevřený dopis holubům. Cituji: „Našli jste si zábavu, kálet lidem na hlavu. Najděte si jinačí, v tom si lidé vystačí.“

Tak po Velikonocích snad už bez ptákovin pokračujeme směrem ke čtvrtletním písemkám. Těšte se.

Aleš Kadlec