Ve středu 8. 11. se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili okresního přeboru ve florbale, který se konal v Zastávce. Silná sestava ve složení Vojtěch Holešovský (7.A), Alexandr Smejkal (7.A), Michal Sládek (7.A), Mikuláš Moštěk (7.A), Jakub Matulík (6.A), Štěpán Ulbrich (7.A), Teodor Marek (7.B), Ondřej Laichman (7.A) a Dan Chládek (7.A) hned v prvním zápase porazila domácí tým 4:0. Následně jim podlehl i tým Ostrovačic a naši hráči tak zaslouženě postoupili do okresního finále.O týden později byla do Pohořelic sestava hráčů doplněna o Jonáše Plechla (7.B). Mezi soupeři bylo pět týmů – Pohořelice, Vranovice, Dolní Kounice, Šlapanice a Lomnice. V úvodním zápase jsme porazili domácí 4:0. Dále jsme zvítězili nad Vranovicemi 4:2 a vyhráli jsme tak skupinu! Následoval zápas o postup do finále s Lomnicí, který navázal na vítěznou sérii a skončil naši výhrou 1:0. Ve finále nás čekalo utkání s Gymnáziem Šlapanice, do kterého všichni hráči vložili veškeré zbývající síly a do posledních chvil nebylo jasné, kdo se stane vítězem. Zápas nakonec dopadl 2:3 a naši florbalisté tak vybojovali krásné druhé místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Petr Ondrášek