V pátek 20. 10. 2023 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola ve stolním tenise, které se konalo v Ivančicích. Soutěž probíhala v kategorii 6. + 7. třída a 8. + 9. třída. Nižší ročníky reprezentovalo kvarteto Vojtěch Holešovský (7. A), Alexandr Smejkal (7. A), Adam Koupil (7. B) a Teodor Liška (7. B). Za starší nastoupilo družstvo ve složení Steven Pišta (8. A), Filip Polák (8. A), Ondřej Rozmarín (8. B) a Damián Smutný (8. B).

Naše škola se tohoto sportovního klání účastnila po dlouholeté odmlce. Nikdo tedy netušil, co kluky čeká. Po příjezdu do Orlovny v Ivančicích všichni nasáli soutěživou atmosféru. Byla mezi nimi cítit velká nervozita, která ještě sílila s postupujícím turnajem.

Mezi soupeři byly dvě základní školy z Ivančic, dále ZŠ z Oslavan a ZŠ z Mokré-Horákova. Všechna utkání byla vyrovnaná, některá dokonce až tak moc, že do posledního míčku nebylo jasné, kdo „urve“ vítězství. Soutěživost, touha předvést co nejlepší výkon a týmový duch nakonec napomohl k tomu, že v obou dvou kategoriích naše týmy vyhrály. Znamená to jediné. 15. 11. 2023 čeká naše borce krajské kolo, které se uskuteční v Hodoníně. Do té doby je ale před nimi ještě spousta tréninků.

Co dodat závěrem? Snad jen „hoši, děkujeme“ a 15. 11. vám budeme všichni držet pěsti.

Bohumír Veselý