29. ročník Střelického krosu

Pravé mlhavé podzimní počasí provázelo 29. ročník běžeckých závodů, které už tradičně druhou říjnovou sobotu pořádáme v naší škole. Za ta léta se podnik vyvinul v přátelské setkání amatérských sportovců ze Střelic i širokého jihomoravského okolí, na který se výpravy ze sportovních oddílů rády vracejí. Letos si přišlo zasportovat 190 účastníků. Početné bylo zastoupení zejména v dětských kategoriích. Pro mnohé benjamínky to byla možná první zkušenost s tím, jak se běží se startovním číslem na prsou. Pro žáky a žákyně naší školy to navíc byla příležitost změřit síly se svými vrstevníky, kteří pravidelně trénují ve sportovních klubech. Z dvaceti kategorií se naši běžci dokázali třikrát prosadit na nejvyšší stupeň. Mezi nejmladšími chlapci ročníku 2016 David Kačmár, v ročníku 2015 Martin Bařina a mezi žákyněmi ročníku 2011 zvítězila Zuzana Cambalová. Na stupních vítězů dále skončili Šimon Raška, Nela Musilová, Ondřej Kuráň, Jan Chládek, Václav Drábek, David Svoboda a Přemek Pelikán.

Velké poděkování patří všem organizátorům z řad učitelstva i žactva, díky nimž závody proběhly v příjemné atmosféře. Kromě moderátora, rozhodčích a diskžokejky určitě sklidil velký úspěch bufet, u něhož se všichni návštěvníci s obdivem zastavili a leccos dobrého nakoupili.

Na stránkách školy najdete výsledkovou listinu a výběr z fotografií, více fotek najdete na https://alkad.rajce.idnes.cz/Strelicky_kros_2022_-_29._rocnik/

Přejeme všem běžcům a běžkyním mnoho sportovních úspěchů do dalších měsíců a zveme je na jubilejní 30. ročník Střelického krosu. Startujeme v sobotu 7. října 2023. Sportu zdar!

Aleš Kadlec

Výsledková listina