„Utíkej, když můžeš, jdi, když potřebuješ, plaz se, když musíš, ale nikdy se nevzdávej.“ Tak to prý řekl americký ultramaratonec Dean Karnazes. U nás ve Střelicích utíkáme už od roku 1993, kdy se konal první ročník přespolního běhu Střelický kros. Letos přišlo 235 běžců a běžkyň oslavit 30. ročník. Na školním hřišti a v okolí školy proběhly závody ve dvaceti kategoriích za účasti sportovců místních i z blízkého a vzdálenějšího okolí. Žáci naší školy se rozhodně mezi členy několika sportovních oddílů neztratili. Pro 1. místo ve svých kategoriích si doběhli David Kačmár (chlapci ročníku 2016) a Jakub Jedlička (žáci ročníku 2015-2014), na druhých místech se umístili Soňa Červinková, Alexandr Máša, Tereza Jedličková a Matyáš Mego. Bronzové stupně obsadili  Lukáš Dvořák, Stela Čepičková, Nela Musilová a David Svoboda. Přidáme i druhou příčku Jany Kučerové v kategorii žen. A tak zatímco v některých školních činnostech se spíše plazíme, abychom později dokráčeli k hmatatelnějším výsledkům, tady platilo, že všichni utíkali, protože mohli, a nikdo se nevzdával. Pochvalu zaslouží všichni střeličtí žáci za odvahu postavit se na start s mnohdy silnějšími soupeři. Všem pak děkujeme za účast a zveme na příští ročník. Předpokládané datum 31. ročníku je sobota 12. 10. 2024. Běhu, chůzi i plazení zdar.

Aleš Kadlec, ZŠ Střelice

Fotografie ze závodů

Výsledková listina