Myšky a Koťátka předpovídají počasí…

… aneb na jakém koni přijede svatý Martin, taková prý bude zima.  A to už vědí i děti z MŠ V Cihelně, k nimž „svatý Martin“ zavítal. Když poprvé spatřily postavu s přilbicí a červeným pláštěm na mohutném hnědákovi, jejich překvapení bylo téměř hmatatelné. Překonaly ale ostych a přivítaly Martina tematickými písněmi. Ten jim za odměnu přivezl podkůvky, které si chlapci a děvčátka vzali domů pro štěstí. Koníka jsme společně nakrmili mrkví a jablky. Závěrem se pak děti mohly na hnědáčka posadit a vyfotografovat se s ním.

Svatý Martin tedy letos přivezl místo sněhu bláto, což ale dětem vůbec nevadilo; radovaly se ze vzácné návštěvy srdečně a bezprostředně. A my dospělí bychom chtěli moc poděkovat za úžasný zážitek paní Šafránkové, mamince Viktorka a Nelinky, jež náš nápad zrealizovala.

A my si jen přejme, aby blátivý začátek zimního období vystřídala bohatá sněhová nadílka, která rozzáří oči nás všech – dětí i dospělých.