V sobotu se do školy nechodí každý týden. 3. prosince však k tomu byl dobrý důvod. V prostorách základní školy se uskutečnila akce, která tradičně oživuje předvánoční čas ve Střelicích. Vánoční dílny jsou výsledkem spolupráce Sdružení rodičů a přátel ZŠ Střelice, učitelů, zaměstnanců školy a žáků současných i bývalých. Třídy, v nichž se v pracovní dny střídají pravopisná cvičení s rovnicemi, se proměnily v pracovní prostředí, ze kterého si děti odnášely plné krabice výrobků. V tomto zajímavém bludišti se daly najít dílny formičková, kreativní, ptáčková, andělská, svícínková, skleničková, sušenková, čelenková, domečková, vánočková, větvičková, přáníčková, sněhuláčková, baněčková, svíčková, přívěsková a stromečková. Cesty většiny návštěvníků vedly i do školní kuchyňky, kde bylo k dispozici občerstvení pro děti i dospělé. Obě věkové kategorie tak prožily příjemné sobotní dopoledne a navíc mají doma o vánoční výzdobu postaráno. Organizátorům z řad SRPZŠ i všem zúčastněným patří poděkování a přání příjemného prožití adventního času.

Aleš Kadlec