Pokud jste v úterý sledovali místy velmi bizarní výkony umělců na soutěži Eurovision Song Contest, zaznamenali jste postup české skupiny Vesna do finále této letité, leč čím dál absurdnější pěvecké soutěže. Ve středu jste si pak mohli napravit hudební dojem v tělocvičně střelické ZŠ při každoročním koncertu Základní umělecké školy Střelice. Mladí muzikanti hráli svým spolužákům. Jejich výkony na rozdíl od zpěváků v Liverpoolu obsahovaly čistou radost z hraní, zpívání a z členství v dobré partě, kterou střelická Zuška bezesporu je. Slyšeli jsme několik hudebních uskupení malých i větších muzikantů a různé hudební žánry. Slyšeli jsme dětský sbor, obnovenou Frajárenku, Havana band, nebo big band Grupa. Plná tělocvična aplaudovala svým současným nebo bývalým spolužákům. Kromě slibu, že za rok nám mladí muzikanti zahrají zase, pozvali učitelé ZUŠ všechny hudbymilovné děti k přijímacím zkouškám, protože muzikantů není nikdy dost.

Děkujeme za krásný autentický hudební zážitek.

Aleš Kadlec