Svět rodičů a dětí se v poslední době v mnohém liší, staré zvyky a rituály berou zasvé. Přesto se občas ještě najde ve vesmíru pevný bod, o který se může opřít i několik generací. Den zápisu do první tříd k těmto bodům patří. Leckteří dospělí se ve středu 26. dubna zvědavě rozhlíželi po škole, v níž trávili značnou část svého mládí a hledali svou bývalou třídu. Takový návrat po 15 či 20 letech na místo činu – to je už notný kopec nostalgie! Spolu s těmito pamětníky přicházeli za ruku jejich malí šestiletí následovníci, kteří zatím tyto problémy nemají. Těm stačí seřadit trpaslíky podle velikosti, znát jméno své a svého bráchy, povědět básničku, nepoplést červený čtverec s modrým trojúhelníkem a mají na devět let vystaráno. O dobrou náladu a orientaci na školních chodbách se pak postarali patroni z osmých tříd, kteří byli svým budoucím spolužákům příjemnými pomocníky při jejich první návštěvě naší vzdělávací instituce a budou je provázet i prvním ročníkem. A protože administrativní záležitosti dorazily už i do království pohádek, patřičná razítka zatím obstarali rodiče s paní ředitelkou. To víte, bez patřičných povolení dnes už ani pohádky nefungují.

K zápisu do naší školy přišlo více než 50 dětí ze Střelic i blízkého okolí. Teď se na chodbách školy potkávali s mnohými pohádkovými postavami, mezi nimiž si malí budoucí prvňáci připadali jako skřítci. Od 1. září už z nich budou dvě první třídy plné nadšených žáků.  Paní učitelky z 1. stupně naší ZŠ, které pečlivě připravily i tento zápis, se už na ně těší. Vždyť když se skřítci naučí číst, psát a počítat, budou lépe rozeznatelní od nevzdělaných skřetů.  A to by měl náš svět pečlivě rozlišovat.